Kim Milyoner Olmak İster?’de Hatalı Soru!

24 Temmuz 2012, Salı 15:04:22

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışmasında iki doğru cevabı bulunan soru soruldu. Yarışmacı program yapımcılarının kabul etmediği diğer doğru yanıtı verince elendi.

23 Temmuz 2012 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışmasını takip eden izleyiciler programda yarışmacıya sorulan bir soruya takıldılar. Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerde yarışmada iki doğru yanıtı olan bir soru sorulduğunu iddia eden izleyiciler yarışmacının doğru yanıtı vermesine rağmen elendiğini kaydettiler.

“Sorunun İki Doğru Yanıtı Var!”

“23 Temmuz 2012 tarihinde ‘Kim Milyoner Olmak İster’ adlı yarışma programında iki doğru yanıtı bulunan (dolayısıyla yanlış soru) bir soru bulunmaktadır. Soru ‘hafız’ kelimesinin ne anlama geldiğini sormaktadır. Yarışmacı ‘ezberleyen’ yanıtını vermektedir. Yarışmacının verdiği yanıt doğru cevaplardan biridir. İkinci doğru şık ise ‘koruyucu’ dur. Program doğru cevabın ‘koruyucu’ olduğunu ileri sürmektedir. Bu yüzden yarışmacının hakkının yenmesinden dolayı çok beğendiğim program hakkında şikayette bulunuyorum.”


“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında sorulan soru ve yanıtı programda şöyle verildi:

“Kur'an'ı bütünüyle ezbere bilen kişiler için kullanılan ‘hafız’ kelimesinin anlamı nedir ?
a) Okuyucu
b) Ezberleyen
c) Koruyucu
d) Güzel sesli

Cevap : C”

TDK’ya Göre “Hafız”

“Türk Dil Kurumu’nun güncel Türkçe sözlüğünde ise “hafız” kelimesinin açıklaması şöyle veriliyor:
1. isim, din b. Kur'an'ı bütünüyle ezbere bilen kimse
2. Bir şeyi anlamadan ezberleyen kimse
3. sıfat Koruyan, saklayan”


Şikayetvar Tüketici Haber Merkezi

Diğer Haberler

 • "Cinayeti meşrulaştıranları kınıyoruz!"
  03 Eylül, Çarşamba
  İki eşini öldüren kişinin programda konuk olarak ağırlanması üzerine RTÜK’e şikayet yağıyor!
 • Sosyal medyada kanser ilacı tuzağı!
  19 Ağustos, Salı
  Sosyal medyada kendilerini eczacı olarak tanıtan dolandırıcılar, kanser hastalarının tedaviden arta kalan ilaçlarını bağış adı altında topladıktan sonra piyasada bulunamayan ilaç artıklarını fiyatının dört katına kanser hastalarına satıyor. Türkiye’de ilaç toplama kampanyalarının yasak olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı ise vatandaşı ilaç dolandırıcılarına karşı uyardı.
 • "Sattıkları ürünler mağdur ediyor"
  15 Ağustos, Cuma
  Cep telefonundan bahçe hortumuna, baldan altına kadar çeşitli ürünlerin satışını yapan bazı televizyon kanalları tüketicileri mağdur ediyor.
 • “Düğüne 2 hafta kala gelinliğim iptal oldu"
  07 Ağustos, Perşembe
  Yaz aylarında düğünler artıyor. Çeyiz hazırlığı yapan gelin ve damat adayları son anda iptal olan siparişleriyle büyük şok yaşıyor.
1 2 3 4 5

En Çok Okunan Haberler

 • “Salça”lar Da Mı Hileli?
  Hileli gıda maddelerini üreten firmalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından teşhir edilmeye başlayınca hem firmalar hem de tüketicileri korku sardı. Tüketiciler Türk mutfağının vazgeçilmezi olan salçaların da incelenmesini istedi. Gönderdikleri şikayetlerde “Salçalarda zararlı katkı maddesi ve gıda boyası kullanılıyor” dediler.
 • Başımız sağolsun!
  Manisa’nın Soma ilçesindeki kömür madeninde meydana gelen patlama nedeniyle çıkan yangında hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve tüm Türk Milleti’ne bağsağlığı dileriz. Mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ediyoruz.
 • Şikayetvar Dün “Havai Fişek Yasaklansın” Dedi Bugün İstanbul’da Yasaklandı
  Şikayetvar dün" Düğünlerde Havai Fişek Yasaklansın!" dedi bugün İstanbul’da havai fişek yasaklandı. Tüketicinin nabzını tutan Şikayet Portalı Şikayetvar tüketicinin sesini duyurmaya devam ediyor.
 • “Evim Şahane”ye İzleyicisinden Eleştiri!
  Sizin Şikayetleriniz: Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan “Evim Şahane” programı izleyicisinden kötü not aldı. S.Y. “İnsanlar israfa teşvik ediliyor” dedi. Sizin şikayetleriniz” adlı bölümde Şikayetvar’a gönderdiğiniz şikayetleriniz aynen yayınlanmaktadır.
 • "Kim Milyoner Olmak İster" den Paramızı Alamadık
  Sizin Şikayetleriniz: E.Ş. kız arkadaşının "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasından kazandığı ödülünü alamadığını şikayet etti. “Sizin şikayetleriniz” adlı bölümde Şikayetvar.com’a gönderdiğiniz şikayetleriniz aynen yayınlanmaktadır.