Kim Milyoner Olmak İster?’de Hatalı Soru!

24 Temmuz 2012, Salı 15:04:22

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan Işık’ın sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışmasında iki doğru cevabı bulunan soru soruldu. Yarışmacı program yapımcılarının kabul etmediği diğer doğru yanıtı verince elendi.

23 Temmuz 2012 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” adlı bilgi yarışmasını takip eden izleyiciler programda yarışmacıya sorulan bir soruya takıldılar. Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerde yarışmada iki doğru yanıtı olan bir soru sorulduğunu iddia eden izleyiciler yarışmacının doğru yanıtı vermesine rağmen elendiğini kaydettiler.

“Sorunun İki Doğru Yanıtı Var!”

“23 Temmuz 2012 tarihinde ‘Kim Milyoner Olmak İster’ adlı yarışma programında iki doğru yanıtı bulunan (dolayısıyla yanlış soru) bir soru bulunmaktadır. Soru ‘hafız’ kelimesinin ne anlama geldiğini sormaktadır. Yarışmacı ‘ezberleyen’ yanıtını vermektedir. Yarışmacının verdiği yanıt doğru cevaplardan biridir. İkinci doğru şık ise ‘koruyucu’ dur. Program doğru cevabın ‘koruyucu’ olduğunu ileri sürmektedir. Bu yüzden yarışmacının hakkının yenmesinden dolayı çok beğendiğim program hakkında şikayette bulunuyorum.”


“Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında sorulan soru ve yanıtı programda şöyle verildi:

“Kur'an'ı bütünüyle ezbere bilen kişiler için kullanılan ‘hafız’ kelimesinin anlamı nedir ?
a) Okuyucu
b) Ezberleyen
c) Koruyucu
d) Güzel sesli

Cevap : C”

TDK’ya Göre “Hafız”

“Türk Dil Kurumu’nun güncel Türkçe sözlüğünde ise “hafız” kelimesinin açıklaması şöyle veriliyor:
1. isim, din b. Kur'an'ı bütünüyle ezbere bilen kimse
2. Bir şeyi anlamadan ezberleyen kimse
3. sıfat Koruyan, saklayan”


Şikayetvar Tüketici Haber Merkezi

Diğer Haberler

 • Kayak Tatili Yapmadan Önce Başınıza Gelebilecek Durumlar
  21 Ocak, Çarşamba
  Tüketici şikayetlerinden seçerek hazırladığımız, kayak tatili yapmayı planlayanların başına gelebilecek 7 farklı durum....
 • Yüzde 70’e varan indirim artık yok!
  07 Ocak, Çarşamba
  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, reklam ve satışlarda yeni düzenlemeye gidiyor. Buna göre, doktorlar artık diş fırçası tanıtımı gibi reklamlarda ürün tanıtamayacak. Bilinçaltına yönelik reklam yapılamayacak
 • Bu mail’i açanın Google şifresi çalınıyor!
  06 Ocak, Salı
  Tüm dünyada etkili olan CryptoLocker adlı trojen’den sonra yeni bir tehdit de Google Drive üzerinden kendisini gösterdi. Mail yolu ile gelen bu link’e tıklayıp şifrenizi girdiğinizde Google şifrenizi hacker’lara kaptırmış oluyorsunuz!
 • Bu tuzağa düşmeyin!
  11 Aralık, Perşembe
  Postacı kılığında gelen kişiler, SGK tarafından gönderilen tebliğe benzetilmiş bir zarf teslim ederek karşılığında 4 lira istiyor. Ekte bu zarfı görebilirsiniz. Bu da yeni nesil dolandırıcılık örneğidir
1 2 3 4 5

En Çok Okunan Haberler

 • Kredi Kartı İşsizlik Sigortasına Şikayet Var!
  Kredi Kartı Ekstrelerinde “Kredi Kartı İşsizlik Sigortası” Ücretinin Kesildiğini Gören Tüketiciler Kendilerinden Habersiz Kesintinin Olduğunu İleri Sürdüler. Şikayetler Sonrası Akbank, Hem Sigorta Hakkında Bilgi Verdi Hem De Şikayetleri Yanıtladı
 • ATM’yi Kullananlar Kartınız Kopyalanmış Olabilir!
  Atm’de yaptığınız herhangi bir banka işleminden sonra cep telefonlarınıza ya da ekstrelerinize gelen aşırı yüksek meblağdaki harcama bilgisi kartınızın kopyalandığına işaret edebilir. Şikayetvar Yöneticisi Dr. Ömer Deveci, “Akıllara durgunluk veren yöntemlerle banka ya da kredi kartlarını kolayca kopyalayabiliyorlar. Atm hırsızlığı giderek artıyor” dedi.
 • “Hemşire ‘Burası Onkoloji Değil Sonkoloji’ Diye Dalga Geçti”
  Sizin Şikayetleriniz. M.İ. Onkoloji hastanesinde çalışan hemşirenin “Burası onkoloji değil sonkoloji’ diye dalga geçtiğini iddia etti. “Sizin şikayetleriniz” adlı bölümde Şikayetvar.com’a gönderdiğiniz şikayetleriniz aynen yayınlanmaktadır.
 • Seyirciyi Şikayet Etti
  Bir Şikayetim Var!: Özlem E. Kanal D’de yayınlanan “Ben Bilmem Eşim Bilir” adlı yarışma programına katılan bir seyirciyi şikayet etti. Şikayetçi, “Her hafta o seyirciyi görüyorum ve artık sırf o var diye yarışmayı izlemek istemiyorum” dedi.
 • Kayıp Kaçak Bedelinde Yargıtay’dan Tüketiciye Şok!
  BOLU Barosu avukatlarından Reşat Bulut’un elektrik faturalarına yansıtılan kayıp, kaçak elektrik bedeli ile sayaç okuma bedelinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle açtığı davada, Yargıtay yerel mahkemenin bedellerin alınmamasına yönelik verdiği kararı iptal ederek, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun kanunun kendisine verdiği yetki çerçevesinde bedelleri belirlediğini hükmetti.